Zwieńczenie prac wykonanych w kościele i domu kultury w bieżącym roku

W piękny czas „złotej polskiej jesieni” – dokonano poświęcenia nowo powstałej kapliczki pod wezwaniem „Św. Józefa Robotnika”.

Uroczyście, bezpośrednio po Mszy Św. oraz uroczystej procesji przez wieś, poświęcenia dokonał proboszcz parafii Mrzygłód – ks. Paweł Pelc.

Przedstawiamy zdjęcia z poświęcenia kaplicy:


Skromna uroczystość poświęcenia kaplicy, była jakby zwieńczeniem prac wykonanych w kościele w bieżącym roku. Ostatnim remontem była wymiana nawierzchni  schodów głównych na granitowe oraz zamontowanie barierek stalowych, chromowanych, wykonanie alejek na cmentarzu.

Przedstawiamy zdjęcia z w/w prac w kościele.

Prace przy obiektach sakralnych są zasługą wspomnianego proboszcza, sołtysa, członków Rady Parafialnej, ale również ofiarności i pracy parafian.


Niedawno zakończono także prace w Domu Kultury, związane były one z wymianą pokrycia dachu. Budowany w latach 50-tych ubiegłego stulecia, był w miarę nowoczesny jak na tamte czasy, jednak notorycznie brakowało funduszy na wykończenie pomieszczeń. Obecnie „po modernizacji” wnętrza sali głównej oraz pomieszczeń socjalnych, nadszedł czas na „lifting” wyglądu zewnętrznego.

Przedstawiamy zdjęcia z w/w prac w Wiejskim Domu Kultury.

Prace przy Domu Kultury były możliwe dzięki dużemu zaangażowaniu sołtysów; p. Zbigniewa B. oraz p. Pawła H.

Wierzę, ze ogromna większość społeczności Dębnej jest Wam wdzięczna za bezinteresowną pracę społeczną.

 

Opracował: Pa-rysz