Pan Andrzej – artysta z Dębnej

W uroczym krajobrazie, górnej części Dębnej, stoi sobie drewniany domek tzw. „pod  zegarem”. Mieszka tu wraz z żoną pan Andrzej, artysta rzeźbiarz i malarz. w swoją pracę wkłada ogromnie dużo serca i zaangażowania.

Obrazy w większości są olejne, ale pan Andrzej maluje również innymi technikami. Rzeźby, to przede wszystkim zwierzęta, a raczej elementy  użytkowe zdobiące elewację budynków oraz wygląd całej posesji.

Pierwszą pasją pana Andrzeja były rowery. Jako junior brał udział w wyścigach na terenie Sanoka i Bieszczad. Pasja i doświadczenie zamieniły się w pracę, czyli produkcję i patenty związane z bezpieczeństwem i wygodą jazdy na rowerze.  Pokochał górskie krajobrazy, jakże inne od Górnego Śląska z którego pochodzi.  Może trochę przypadkowo zobaczył niedokończony dom na Dębnej. Powstała wówczas wizja  i pomysł. Dokończył  dom wg. własnej koncepcji.  Dziś ten dom wygląda jak „dopieszczone cacko”,  równie piękna jest otaczająca je posesja.

Na zdjęciach przedstawiamy niektóre obrazy i rzeźby autorstwa pana Andrzeja. Swoje prace wykonuje głównie na zamówienie.

Dziękuję panu Andrzejowi za pokazanie mi swoich prac, opowiedzenie o swoich pasjach i planach.

Opracował: Pa-rysz