Newsy

Wiersz o Dębnej 15 kwietnia 2024 - Okazuje się, że Dębna piękna i urocza stała się tematem wiersza. Jest to zaszczyt dla naszej miejscowości. Autorką utworu jest Monika Nika Monos z domu Wisłocka.
Jesień w Dębnej i okolicy 8 grudnia 2023 - Zamieszczone zdjęcia są różne – od “egzotyki” z farmy Kazia B., poprzez zdjęcia pejzażowe, jakby niezwykłe, po budynki nowe, ale i drewniane unowocześnione.
KS San Mrzygłód 19 października 2023 - Andrzej Siwik jest jednym z pomysłodawców i inicjatorów reaktywacji klubu piłkarskiego w Mrzygłodzie. San wrócił do rozgrywek w podokręgu Krosno w sezonie 2021/2022. W 2021 r. został założony klub piłkarski „KS San Mrzygłód”. Prezesem klubu został Paweł Husak, w drużynie znalazło się też dwóch piłkarzy z Dębnej.  Jednak historia tej dyscypliny sportowej w naszej okolicy […]
Rondo im. Zdzisława Beksińskiego wreszcie kompletne 4 września 2023 - Rondo im. Zdzisława Beksińskiego wreszcie kompletne, wraz z łącznikiem z obwodnicą południową – na zdjęciu w prawo. Na wprost dużym łukiem w prawo, to ul. Rymanowska – widzimy McDonalda, Szkołę Podstawową nr 2, przedszkole oraz w głębi osiedle Słowackiego. Z lewej cmentarz, obwodnica północna miasta (ul. Dmowskiego) i część osiedla Wójtostwo. Widać również stadion i […]
Zasłużona emerytura Jana Paszkiewicza 26 czerwca 2023 - Jan urodził się na Dębnej, gdzie mieszkał z rodzicami i starszym bratem Zygmuntem. Tutaj też uczęszczał do Szkoły Podstawowej. Rodzina przeniosła się do Sanoka. Zawsze miło wspominał czas dzieciństwa i szkoły. Odwiedzał rodzinną wieś, zaglądał do kuzynki Krysi, kościoła czy „rzeki”. Dołożył się finansowo do ostatnich prac przy kościele. Jeździł także rekreacyjnie rowerem na mecze […]
Pracownia Dekoracji Arq-Decor w Dębnej 4 października 2022 - Niemal osiem lat Arkadiusz Walczak prowadzi zakład specjalistycznej dekoracji. Są to trwałe elementy z różnych okazji, np. Bożego Narodzenia, Wielkanocy, I Komunii Św. oraz innych uroczystości rodzinnych, czy społecznosciowych wskazanych przez zamawiających. Na specjalistycznych komputerowo sterowanych obrabiarkach wykonuje się ze styropianu, czy skejki ozdoby wyjątkowo tworzone profesjonalnie i artystycznie. Przedstawiamy wygląd, wzory, kolorystykę wykonywanych przedmiotów. […]
Nowe zdjęcia Dębnej 25 września 2022 - Zapraszamy do naszej galerii DĘBNA DZIŚ, gdzie obejrzeć można nowe zdjęcia Dębnej i okolic z września 2022 r.
Remont sołtysówki w Dębnej 30 maja 2022 - W kwietniu zakończono prace związane z remontem pomieszczenia biurowego – sołtysówki w Wiejskim Domu Kultury w miejscowości Dębna. Inwestycja obejmowała zaadaptowanie pomieszczenia po byłej kuchni w WDK. W ramach prac wykonano ocieplenie stropu wełną o grubości 20 cm, zabudowę ścian oraz stropu płytami gipsowo-kartonowymi, nową instalację elektryczną wraz z lampami i włącznikami ściennymi, a także […]
Kopia Synagogi z Połańca oddana w skansenie Sanok 25 lutego 2022 - Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć kopii Synagogi z Połańca oddanej w skansenie Sanok.
Więcej o kuferku księdza proboszcza 11 stycznia 2022 - Jeszcze raz uchylmy wieko księdza proboszcza. Zapraszamy do nowego wpisu pełnego archiwalnych zdjęć.
Kuferek ks. Proboszcza parafii Mrzygłód 22 listopada 2021 - Zapraszamy do zajrzenia do kuferka ks. Proboszcza parafii Mrzygłód, gdzie znajduje się kilkadziesiąt zdjęć i opowieści. Są one do nabycia w kościołach parafii.
Jesienne zdjęcia Dębnej 10 listopada 2021 - Zapraszamy do obejrzenia nowej galerii zdjęć z tegorocznej jesieni w Dębnej.
Wspomnienie Eugeniusza Pertyłki 4 października 2021 - Zapraszamy do lektury artykułu wspominającego zmarłego Eugeniusza Pertyłkę oraz innych kolegów, których nie ma już wśród nas.
Dębna – Dożynki 2021 24 września 2021 - Dębna – 5.09.2021 r., Dożynki parafii Mrzygłód w Dębnej. Przedstawiamy zdjęcia dotyczące uroczystości i tradycji obrzędów dożynkowych. Dożynki / Święto Plonów – ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych.
Pan Andrzej – artysta z Dębnej 11 stycznia 2021 - W uroczym krajobrazie, górnej części Dębnej, stoi sobie drewniany domek tzw. „pod  zegarem”. Mieszka tu wraz z żoną pan Andrzej, artysta rzeźbiarz i malarz. w swoją pracę wkłada ogromnie dużo serca i zaangażowania.
Wiadomości i zdjęcia z okolicznych miejscowości 17 listopada 2020 - Zapraszamy do lektury nowej CIEKAWOSTKI, w której znaleźć można kolejne ciekawe wiadomości i zdjęcia z okolicznych miejscowości.
Dębna dziś – nowe zdjęcia 17 września 2020 - Zapraszamy do galerii Dębna dziś, gdzie właśnie pojawiły się nowe, aktualne zdjęcia Dębnej.
Początki szkolnictwa w Dębnej 6 lipca 2020 - Przedstawiamy własnoręczne podpisy dzieci Szkoły Powszechnej w Dębnej z 1926 r. Podpisy były zebrane w ramach akcji „ Szkolnictwo polskie w hołdzie narodowi amerykańskiemu”.
Wydarzenia smutne i tragiczne z czasów wojny i po jej zakończeniu 25 maja 2020 - Zapraszamy do lektury nowego artykuły w dziale II Wojna Światowa, zatytułowanego „Wydarzenia smutne i tragiczne z czasów wojny i po jej zakończeniu„. Pozwala on lepiej zrozumieć specyficzną historię naszej „małej ojczyzny”.
Karczma na rozstajach – wojenna historia dwóch obiektów znajdujących się obecnie w sanockim Skansenie 13 marca 2020 - Zapraszamy do lektury nowego artykułu, opisującego wojenną historię dwóch obiektów znajdujących się obecnie w sanockim Skansenie. Karczma na rozstajach
Nowe zdjęcia Dębnej dziś 8 listopada 2019 - Zapraszamy do obejrzenia kilkunastu nowych zdjęć w galerii Dębna dziś.
Zwieńczenie prac wykonanych w kościele i domu kultury w bieżącym roku 13 października 2019 - W piękny czas „złotej polskiej jesieni” – dokonano poświęcenia nowo powstałej kapliczki pod wezwaniem „Św. Józefa Robotnika”.
Zarys historii strażaków – OSP Dębna 23 sierpnia 2019 - Zapraszamy do lektury nowego artykułu dotyczącego historii strażaków – ochotników z OSP Dębna.
Wizytacja parafii Mrzygłód przez Jego Ekscelencję ks. bp. Stanisława Jamrozka, który odwiedził również kościół w Dębnej 22 marca 2019 - Podczas wizytacji w kościele na Dębnej, ks. biskup uczestniczył w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo miało charakter bardzo podniosły i uroczysty. W czasie nabożeństwa bp. wygłosił kazanie pasyjne i poświęcił nowe stacje Drogi Krzyżowej, które ozdabiają kościół. Stacje zostały ufundowane przez mieszkańców lub osoby związane z Dębną.
Prezentujemy życiorys Michała Jurkiewicza 14 marca 2019 - Prezentujemy życiorys Michała Jurkiewicza, długoletniego (1925 – 1985) leśniczego Dębnej  i jego rodziny.
Zdjęcia z ostatnich dwóch spotkań w Domu Ludowym w Dębnej 12 lutego 2019 - Pierwszym ważnym wydarzeniem było wspólne śpiewanie kolęd, także z parafianami z innej miejscowości. Przy ciastku i kawie, we wspaniałej atmosferze świątecznej zaśpiewano najbardziej znane kolędy.
Zimowa galeria Skansenu 8 stycznia 2019 - Zapraszamy do naszej galerii, gdzie pojawiły się nowe zdjęcia – Skansen zimą 2019.
Wesołych Świąt! 25 grudnia 2018 - Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy wesołych, szczęśliwych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w nowym roku.
Odsłonięcie Słupa Pamięci świadczącego o historii Mrzygłodu i okolic 11 listopada 2018 - Poświęcenia słupa dokonał proboszcz parafii Mrzygłód, ks. Paweł Pelc, a odsłonięcia najstarszy mieszkaniec Mrzygłodu – p. Stanisław Biega. Pan Stanisław urodził się w 1920 r., i był kiedyś kościelnym w miejscowym kościele.
Wycieczka do Truskawca 8 listopada 2018 - To obok Krynicy i Nałęczowa jedno z najważniejszych kurortów II Rzeczpospolitej, słynący ze źródła „Naftusi”, która ma posmak i zapach zbliżony do nazwy. Dziś to sanatorium znajduje się na terenie Ukrainy, a przebywając w nim szukałem śladów polskości. Zapraszam do lektury nowej ciekawostki na temat wycieczki do Truskawca.
Nowe zdjęcia archiwalne i współczesne 6 września 2018 - Serdecznie zapraszamy do obejrzenia osiemnastu „nowych” starych zdjęć w dziale POWRÓT DO DAWNYCH LAT, za udostępnienie których bardzo dziękujemy pani Gieni i pani Krzysi; oraz szesnastu nowych zdjęć współczesnych, w galerii DĘBNA DZIŚ.
Obchody 380-lecia szkolnictwa w Mrzygłodzie oraz Drugi etap modernizacji kościoła 5 lipca 2018 - Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z obchodów uroczystości 380-lecia istnienia szkolnictwa w Mrzygłodzie, oraz z drugiego etapu modernizacji części ołtarzowej kościoła w Dębnej i pieszej pielgrzymki z kościoła parafialnego w Mrzygłodzie do kościoła parafialnego w Trepczy.
Uroczystości Jerycha Różańcowego i Bożego Ciała w Mrzygłodzie 14 czerwca 2018 - Dębna 2.06.2018 r. – już po raz trzeci obchodzono w kościele filialnym uroczystości tzw. Jerycha Różańcowego.
Odpust w Międzybródziu 5 czerwca 2018 - Międzybródź jest najmniejszą miejscowością Gminy Sanok, ale takie uroczystości jak odpust czy spotkania ekumeniczne gromadzą miłośników i sympatyków  pięknie położonej cerkiewki – obecnie kościółka parafii Trepcza.
Nowe zdjęcia Skansenu w Sanoku 14 maja 2018 - Zapraszamy do obejrzenia galerii czterdziestu nowych zdjęć Skansenu w Sanoku.
Odpust w Dębnej 18 kwietnia 2018 - Zdjęcia z odpustu w Dębnej. Niedziela Miłosierdzia Bożego 8.04.2018 r.
Galeria zdjęć ze Skansenu w Sanoku 4 kwietnia 2018 - Zapraszamy do pooglądania zdjęć ze Skansenu – były one wykonane jesienią ubiegłego roku. Zobaczymy m.in. półziemianki (kopie) sektora archeologicznego – drewniane ich fragmenty odkrył archeolog dyrektor Ginalski obok wzgórza Horodne (Fajka) w Trepczy.
Nowe zdjęcia z dawnych lat 14 marca 2018 - W dziale POWRÓT DO DAWNYCH LAT pojawiły się nowe zdjęcia. Za umożliwienie pokazania 8 zdjęć dziękuję koleżance Danucie. Dwa ostatnie pochodzą z mojego albumu.
Spotkanie opłatkowe w Domu wiejskim Dębna 7 lutego 2018 - Z wielką radością przedstawiamy zdjęcia wykonane na spotkaniu opłatkowym w Domu wiejskim Dębna, zorganizowanym przez sołtysa wsi oraz Radę Parafialną.
Boże Narodzenie 2017 r. 18 grudnia 2017 - Odwiedzającym stronę Dębnej życzymy udanych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Prezentujemy kilka fotografii wprowadzających nas w świąteczną atmosferę.
Obszerna monografia parafii Mrzygłód 12 grudnia 2017 - Informujemy o wydaniu obszernej monografii parafii Mrzygłód. Książka o objętości 530 stron zawiera mnóstwo cennych informacji i zdjęć o tej części Ziemi Sanockiej, a także o miejscowości Dębna. Sprzedaż monografii prowadzi proboszcz Paweł Pelc, a w Dębnej rozprowadzaniem zajmuje się sołtys Paweł Husak oraz Tadeusz Kilar. Polecamy!
Artykuł o władczyniach związanych z Ziemią Sanocką 9 listopada 2017 - Zapraszamy do lektury nowego artykułu w dziale Sanok i okolice – Władczynie związane z Ziemią Sanocką.
Nowy ołtarz w kościele w Dębnej 8 listopada 2017 - 30 lat po wybudowaniu kościoła społeczność Dębnej zdecydowała się na unowocześnienie jego wnętrza. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć przedstawiających wygląd wnęki ołtarzowej po modernizacji.
Nowe zdjęcia Dębnej dziś i z dawnych lat 29 września 2017 - Zapraszamy do działów Dębna dziś oraz Powrót do dawnych lat, gdzie znajdziecie galerię nowych zdjęć.
Nowe zdjęcia sali głównej 25 lipca 2017 - Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć wyglądu sali głównej po gruntownym remoncie.
Dębna dziś 25 lipca 2017 - Zdjęcia Dębnej latem 2017 Aktualne zdjęcia budynków, a także terenu dawnego pastwiska „rzeki”.
Nowy artykuł – Skrzypce i akordeon 15 listopada 2016 - Zapraszamy do lektury nowej części artykułu „Jedna mała rodzina„, zatytułowanej „Skrzypce i akordeon„, opracowanej przez Marcina Paszkiewicza.
Franciszek Biega – historia wierszem pisana 2 listopada 2016 - Zapraszamy do lektury nowego artykułu w dziale WSPOMNIENIA, zatytułowanego „Franciszek Biega – historia wierszem pisana„.
Chatka „Pod Dolinami” – nowa ciekawostka 12 września 2016 - Zapraszamy do lektury nowej ciekawostki dotyczącej Chatki „Pod Dolinami”.
Nowe zdjęcia w galerii Dębna dziś 12 września 2016 - Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć w galerii „Dębna dziś„.
Nowy artykuł o Kole Gospodyń w Dębnej 11 lipca 2016 - Zapraszamy do lektury nowego artykułu w dziale „Ludzie i miejsca„, zatytułowanego „Koło Gospodyń Wiejskich w Dębnej – zarys historyczny i współczesność„.
Wiersz „Pominięta” 22 czerwca 2016 - Na naszej stronie prezentujemy nostalgicznie wyrażone wierszem myśli o świetności Tirafa Regalis – Tyrawy Królewskiej. Wiersz autorstwa Szczepana Rudnickiego pochodzi z albumu „Parafia Mrzygłód”.
Kościoły parafii Mrzygłód 22 czerwca 2016 - Zapraszamy do obejrzenia galerii kościołów pochodzących z albumu „Parafia Mrzygłód”.
Pielgrzymka do „Bramy Miłosierdzia” i Boże Ciało 30 maja 2016 - Przedstawiamy zdjęcia z uroczystości związanych z wezwaniem kościoła w Dębnej.
Modernizacja Domu Wiejskiego w Dębnej 30 maja 2016 - Zdjęcia pomieszczeń gospodarczych i sanitarnych wykonanych w Domu Ludowym. W najbliższym czasie zostanie wykonana zewnętrzna termomodernizacja budynku. Sołtys i Rada Sołecka ma gotowe plany związane z przebudową wraz z powiększeniem Sali głównej, która zostanie diametralnie unowocześniona.
Miasteczko Mrzygłód i inne nowe artykuły 22 lutego 2016 - Zapraszamy do lektury nowego artykułu Miasteczko Mrzygłód, oraz zapoznania się z uzupełnionymi o nowe teksty Ciekawostkami i Nazwiskami występującymi w Dębnej.
Gmina Zbiorcza Mrzygłód 4 stycznia 2016 - Zapraszamy do lektury nowego artykułu w dziale Sanok i okolice – Gmina Zbiorcza Mrzygłód.
Boże Narodzenie 2015 24 grudnia 2015 - Wszystkim odwiedzającym tę stronę życzymy wszystkiego najlepszego, zdrowia i pomyślności w nowym roku 2016!
Nowy artykuł i zdjęcia 6 października 2015 - Zapraszamy do lektury nowego artykułu – „Jedna mała rodzina”, a także do obejrzenia nowych zdjęć w galerii „Powrót do dawnych lat”.
Nowe zdjęcia na naszej stronie 25 września 2015 - Zapraszamy do działów Dębna dziś, Sanok i okolice – Tyrawa, gdzie znajdują się nowe zdjęcia, oraz do działu II Wojna Światowa, gdzie umieszczony został nowy artykuł – 100-lecie wkroczenia wojsk austriackich.
Nowy artykuł o Szkolnictwie w Dębnej 25 września 2015 - Zapraszamy do lektury artykułu traktującego o historii szkolnictwa w Dębnej – Szkolnictwo w Dębnej.
Nowe zdjęcia Dębnej 8 września 2015 - Zapraszamy go galerii Dębna dziś, gdzie zamieściliśmy nowe zdjęcia z naszej miejscowości.
Zdarzyło się 45 lat temu 14 lipca 2015 - Zapraszamy do lektury nowego artykułu „Zdarzyło się 45 lat temu…” znajdującego się w dziale Wspomnienia.
Sobótka 20.06.2015 1 lipca 2015 -
Wiosna 2015 8 maja 2015 -
Lot nad Dębną. Nagranie udostępnione dzięki uprzejmości Adama Więcek, dziękujemy. 🙂 18 kwietnia 2015 - Dębna widziana z lotu ptaka 🙂 Ze względu na rozmiar filmiku, zamieszczam link do obejrzenia nagrania na stronie fb.   https://www.facebook.com/debnapl?ref=hl
Wesołego Alleluja 2015! 30 marca 2015 - Wszystkim odwiedzającym stronę życzymy wesołych, spokojnych, zdrowych, słonecznych Świąt Wielkanocnych i smacznego jajka! Przedstawiamy zdjęcia z wystawy wielkanocnej gminy Sanok oraz jarmarku wielkanocnego w Skansenie podczas Niedzieli Palmowej.
Mamy nowego sołtysa ! 22 marca 2015 - W dniu dzisiejszym zostały przeprowadzone wybory na sołtysa naszej wioski. W wyborach gospodarza naszej społeczności wiejskiej wzięło udział 127 osób uprawnionych do głosowania. Nowym sołtysem wsi Dębna, został Pan Paweł Husak, który z liczbą 96 głosów, zwyciężył nad Panią Magdaleną Florek, która uzyskała poparcie 31 osób głosujących. Pawłowi życzymy wszelkiej pomyślności i samych sukcesów w […]
Medale dla rodziców żołnierzy 14 marca 2015 -   Źródło: Tygodnik Sanocki Nr 11 (1211) cosiu
W świecie papierowych arcydzieł Reginy Dobrzańskiej i jej córek 9 marca 2015 - Z różnych materiałów – papier (bibuła, wiklina papierowa), włoczka, elementy metalowe – to z nich pani Regina wytwarza swoje cacka prezentowane m. in. na wystawach przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy w Domu Górnika. Tam pod egidą GOK Gminy Sanok, pod kierownictwem Krystyny Kafary i „dobrym duchem” babci Antolicznki (p. Podolak) skupia się wiele […]
Dotacje na remont drogi i osuwiska 9 marca 2015 - Duża dotacja z Budżetu państwa na remont drogi Międzybrodzie – Dębna oraz na opracowanie dokumentacji osuwiska na „Dębniańskiej Skale”. Przedstawiamy artykuł prasowy mieszkańcom Dębnej. Remont tego odcinka drogi oraz początek prac odnoszących się do osuwiska „na skale” są to prace bardzo potrzebne.
Wybory sołtysa odbędą się dnia 22 marca. 8 marca 2015 - Wybory na sołtysa wsi Dębna odbędą się dnia 22 marca. Wybory zostaną przeprowadzone w Domu Ludowym, w godzinach od 10 do 16. O stanowisko gospodarza naszej wioski ubiega się dwóch kandydatów, Pan Paweł Husak i Pani Magdalena Florek. Wszystkich pełnoletnich i zameldowanych mieszkańców zapraszamy do oddania swojego głosu, jednocześnie dziękujemy Panu Zbigniewowi Biega, za dotychczasową […]
W dziale Historia przedstawiamy dwa nowe artykuły 4 lutego 2015 - W dziale Historia przedstawiamy dwa nowe artykuły: „Niezwykła historia rodu Biegów”, oraz „Osoby pełniące funkcje publiczne, wykonujące różne zawody, sanockich mieszczan o nazwiskach wstępujących w Dębnej”.
Odznaczenie Jana Paszkiewicza przez Prezydenta Polski 7 stycznia 2015 - Przedstawiamy artykuł dotyczący uroczystości odznaczenia Jana Paszkiewicza przez Prezydenta RP za wybitną działalność w dziedzinie pomocy społecznej. Był on też przez kilka lat sekretarzem miasta Sanoka. Jest ekspertem do spraw projektów pomocowych z Unii Europejskiej. Został wyróżniony w listopadzie 2014 roku.
Spotkanie ze św. Mikołajem 22 grudnia 2014 - Dom Wiejski w Dębnej – 5.12.2014 wieczorem przybył św. Mikołaj, odwiedzając dzieci i witając się z nim i wierszem:
Odpust w kościele w Dębnej 28 kwietnia 2014 - Święto Miłosierdzia Bożego, a także kanonizacja Jana Pawła II odbył się w dniu 27.04.2014 r. Przedstawiamy kilka fotografii z uroczystości odpustu w Kościele Filialnym Dębna.
Wesołego Alleluja 2014 20 kwietnia 2014 - Zdjęcia z uroczystości Niedzieli Palmowej i jarmarku na Rynku Galicyjskim w Skansenie, wystawy okolicznościowej w Domu Górnika oraz symbolicznego Grobu Chrystusa w Kościele Parafialnym w Mrzygłodzie.
Świąteczny news 24 grudnia 2013 - Radosnych, zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowym Roku 2014 dla wszystkich odwiedzających tę stronę.
Tablica informacyjna 17 grudnia 2013 - Tablica poglądowa, ufundowana przez Gminę Sanok, zamontowana na placu przed Domem Ludowym w Dębnej.
Dożynki Gminne 2013 23 września 2013 - Dożynki odbyły się dnia 8.09.2013r. w Czerteżu, gdzie prezentowane były wieńce wiosek gminy Sanok. Wieniec z KGW Dębna zajął trzecie miejsce.
Wesołego Alleluja! 9 kwietnia 2013 - Przedstawiamy zdjęcia okolicznościowe związane z Wielkanocą 2013.
Sanok i okolica – sezon 2013 9 stycznia 2013 - W związku z zakończeniem prac przy budowie zespołów i obiektów, o których wcześniej wspominałem, prezentujemy Państwu ich zdjęcia. Obiekty te w dużej mierze były finansowane ze środków unijnych.
Zdjęcia z motywem świątecznym w Sanoku i w Dębnej 24 grudnia 2012 - W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, życzymy zdrowia, szczęścia, miłej atmosfery w rodzinnym gronie oraz pomyślności w Nowym Roku. Oto zdjęcia okolicznościowe z motywem świątecznym w Sanoku i w Dębnej.
Agroturystyka 18 lipca 2012 - Znaki nowych czasów na wsi to między innymi agroturystyka. Walory turystyczne regionu są znane – cisza, dziewicza natura, las rzeka, wspaniałe widoku to tzw. „sanocka Szwajcaria”.
Dawne miejsca kultu w Dębnej 2 lipca 2012 - Zdjęcia kapliczek i krzyży przydrożnych, opisanych we wcześniejszych artykułach, np. w dziale „Niezwykłe miejsca i ludzie”, czy w „Szlaku handlowo – wojennym wzdłuż Sanu”. Fotograficzne spojrzenie na Dębną dzisiaj.
Odpust w Dębnej 18 kwietnia 2012 - Dnia 15.04.2012. jak co roku, odbył się odpust z okazji Święta Bożego Miłosierdzia, pod którego wezwaniem jest kościół w Dębnej. Pogoda była nie najlepsza, ale pomimo tego dużo osób uczestniczyło w uroczystości.
Wystawa wielkanocna 4 kwietnia 2012 - Wystawa wielkanocna, zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury gminy Sanok w pomieszczeniach DK Górnik w Sanoku. Eksponaty prezentują m. in. dwie panie z Dębnej.
Otwarcie Rynku w Skansenie 16 września 2011 - Dnia 16.09.2011 o godzinie 15.30 w obecności wielu oficjeli oraz licznych zainteresowanych odbyło się uroczyste otwarcie Rynku Galicyjskiego jako całkiem nowego sektora MBL.
Odpust w Mrzygłodzie 21 lipca 2011 - W dniu 15.07.2011 o godzinie 11.00 w obecności wielu duchownych była koncelebrowana msza święta z okazji dorocznego odpustu parafii Mrzygłód pod wezwaniem Rozesłania Apostołów.
Odpust w Dębnej 9 maja 2011 - W dniu 1.05.2011 o godzinie 15.00 w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Dębnej (parafia Mrzygłód) odbyła się uroczysta msza święta z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją. Uroczystość odpustowa potęgowana była faktem, że w tym dniu został beatyfikowany Jan Paweł II.
Skansen zimą 3 stycznia 2011 - W końcowej części ostatniego newsa, podkreśliłem, ze Skansen coraz bardziej się rozwija. W nawiązaniu do tego tematu, chciałbym przedstawić dwa nowe obiekty.
Poświęcenie pomnika Jagiełły w Mrzygłodzie 13 lipca 2010 - 11.07.2010 odbyła się w Mrzygłodzie podniosła uroczystość odsłonięcia, i poświęcenia pomnika Władysława Jagiełły, w miejscu zbudzonego przez Niemców w czasie okupacji, rękami Żydów przywiezionych w tym celu z Sanoka.
Wspomnienia z tamtych lat 7 czerwca 2010 -
Wirtualna wycieczka po Dębnej 8 października 2009 -
Dębna w obiektywie 8 grudnia 2008 - Zapraszamy w podróż sentymentalną po Dębnej.
Start serwisu 28 marca 2008 - Serwis o wsi Dębna jest w trakcie tworzenia. Wszystkie osoby posiadające jakieś ciekawe pomysły na jego rozwój lub materiały (zdjęcia, informacje) proszone są o kontakt z administracją.